Rm 218, Tangxing Digital Bld, #6 Tangxing Rd, Xi’an, Shaanxi, China +86 17791258855 [email protected]
Pulbere de extract de Rhodiola Rosea (Rhodiola rosea L. ) este un material brut botanic adaptogen standardizat fabricat de Shaanxi Rainwood Biotech. Standardizat pentru putere ridicată Rosavine (≥3,0% prin HPLC) și Salidrozid (≥1,0% prin HPLC) cu un raport de concentrare 4:1 , este extras exclusiv din rădăcini autentice de Rhodiola de munte, folosind etanol alimentar de calitate 70%, pentru a asigura o consistență superioară între loturi, conținut scăzut de metale grele și conformitate cu cerințele etichetării curate în formulele de suplimente alimentare, amestecuri cognitive adaptogene și nutriție sportivă pentru rezistență.
| Denumirea produsului | Pulbere de extract de Rhodiola rosea (material brut) |
| Sursă botanică | Rhodiola rosea L. (rădăcină) | Raport de concentrare 4:1 |
| Ingrediente active (HPLC) | Rosavine ≥3,0% | Salidrozid ≥1,0% (analiză HPLC) |
| Solvent de extracție și identificare | 70% Etanol (doar) | Identificare TLC: Pozitiv |
| Standard farmacopeic | Conform cu Farmacopeea Europeană și standardele interne | Cod HS: 1302199099 |
| Aspect și dimensiunea particulelor | Pudră fină, de la galben deschis la roșu-brun; 100% trece prin sita de 80 de ochiuri |
| Densitate aparentă și densitate tap | Densitate aparentă: 40–60 g/100 ml | Densitate tap: 60–90 g/100 ml | Pierdere la uscare ≤ 5,0% |
| Control al purității și siguranței | Metale grele ≤ 10 ppm (Pb ≤ 2, As ≤ 1, Cd ≤ 0,5, Hg ≤ 0,1) | Etanol rezidual ≤ 200 ppm |
| Ambalare & Stocare | 25 kg/drum de hârtie (cu 2 saci plastici în interior); păstrare în loc răcoros și uscat |
| Durată de valabilitate și eșantion | durată de valabilitate de 3 ani (36 luni) | Eșantion gratuit de 100 g (expediat în 24 de ore) |
Pulbere de extract de Rhodiola Rosea (Rhodiola rosea L. ) este un material brut botanic adaptogen standardizat fabricat de Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. Extras din rădăcinile autentice alpine la o raport de concentrare 4:1 folosind etanol alimentar de calitate 70 %, este standardizat în dublu pentru Rosavine (≥3,0% prin HPLC) și Salidrozid (≥1,0% prin HPLC) cu confirmare prin cromatografie în strat subțire (TLC), etanol rezidual scăzut (≤200 ppm, Eur.Ph 7.0), metale grele totale ≤10 ppm (GB 5009.74) și o durată de valabilitate verificată de 3 ani pentru formule suplimentare alimentare, nootropice și sportive de performanță.
Extras exclusiv din rădăcinile autentice de altitudine înaltă Rhodiola rosea L. folosind etanol alimentar de calitate 70 % în raportul de extracție 4:1; Rainwood Biotech protejează fenilpropanoizii și feniletanoizii bioactivi delicati. Fiecare lot este testat riguros prin HPLC validată pentru a garanta potențe autentice ale Rosavinilor (≥3,0 %) și Salidrosidei (≥1,0 %) cu confirmare de identitate prin cromatografie în strat subțire (TLC).
| Parametru de testare | Specificație farmacopeică țintă | Metodă de testare validată |
|---|---|---|
| Determinare Rosavini | ≥ 3,0 % (Rezultat lot: 3,12 %) | HPLC |
| Determinare salidrozidă | ≥ 1,0 % (Rezultat lot: 1,09 %) | HPLC |
| Identificare (test ID) | Pozitiv pentru Rhodiola rosea | Cromatografie în strat subțire (TLC) |
| Raport de concentrare | 4:1 | Standard de întreprindere |
| Solvent de extracție | doar etanol 70 % | Document de înregistrare a procesului de fabricație |
| Aspect și culoare | Pudră de la galben la roșu-brun | Inspecție vizuală |
| Miros și gust | Aromă și gust caracteristice | Organoleptic |
| Dimensiunea particulelor (analiză prin sită) | 100% trece pe crivă de 80 de mrești | sită de 80 de ochiuri |
| Densitate volumică | 40 ~ 60 g/100 ml (Lot: 58 g) | Metoda standard CP-2020 |
| Densitate de Tap | 60 ~ 90 g/100 ml (Lot: 72 g) | Metoda standard CP-2020 |
| Pierdere la uscat | ≤ 5,0 % (Rezultat lot: 1,48 %) | GB 5009.3 – metodă gravimetrică |
| Cinere total | ≤ 5,0 % (Rezultat lot: 3,03 %) | GB 5009.4 – cuptor cu temperatură înaltă |
| Solventi reziduali | Etanol ≤ 200 ppm | Eur.Ph 7.0 <2.4.24> – cromatografie în fază de vapori (Headspace GC) |
| Reziduuri de pesticide | DDT și 666 ≤ 0,2 ppm | AOAC 2007.01 GC-MS/MS |
| Metale grele totale | ≤ 10,0 ppm (Rezultat lot: <10 ppm) | GB 5009.74 / ICP-MS |
| Plumb (Pb) | ≤ 2,0 ppm | GB 5009.12 / ICP-MS |
| Arsenic (As) | ≤ 1,0 ppm | GB 5009.76 / ICP-MS |
| Cadm (Cd) | ≤ 0,5 ppm | GB 5009.15 / ICP-MS |
| Mercur (Hg) | ≤ 0,1 ppm | GB 5009.17 / ICP-MS |
| Numărul Total de Colonii (TPC) | ≤ 1.000 UFC/g (Lot: <600 UFC/g) | GB 4789.2 Microbiologie |
| Drojdie și mucegai | ≤ 100 UCF/g | GB 4789.15 Microbiologie |
| E. coli | Negativ / 10 g | GB 4789.3 Microbiologie |
| Salmonella | Negativ / 25 g | GB 4789.4 Microbiologie |
| Staphylococcus aureus | Negativ / 10 g | GB 4789.10 Microbiologie |
| Categorie de formulare țintă | Doză zilnică recomandată | Compatibilitate formulare și sinergii |
|---|---|---|
| Sprijin adaptogen pentru stres și glandele suprarenale | 200–400 mg/zi | Sinergie excelentă cu Ashwagandha (KSM-66), Ginseng Panax și extract de basilic sfânt. |
| Nootropice cognitive și sănătatea creierului | 150–300 mg/zi | Se combină perfect cu Alpha-GPC, Bacopa Monnieri, ciuperca Hericium erinaceus și L-teanină. |
| Amestecuri pentru sportul de rezistență și VO2 max | 300–500 mg/zi | Funcționează eficient împreună cu turkesteron, Cordyceps militaris, beta-alanină și amestecuri preformulate de electroliți. |
| Băuturi funcționale gata de consum (RTD) și doze lichide | 100–250 mg/doză | Dispersabilitate instantanee și soluție clară de culoare amber; compatibil cu sisteme naturale de mascare citrică. |
| Calitate și parametri tehnici | Extract standardizat Rainwood (HPLC) | Pulbere convențională de Rhodiola brută |
|---|---|---|
| Putere bioactivă | Rosavine ≥3,0% + Salidrozid ≥1,0% (HPLC) | Nenormalizat / urme (<0,5%) |
| Raport de concentrare | raport concentrat 4:1 | 1:1 (fibre brute de rădăcină măcinate) |
| Solvent de extracție | etanol de calitate alimentară 70% (conform Farmacopeei Europene) | Niciunul (rădăcină întreagă măcinată) |
| Reziduuri de solvenți | Etanol ≤ 200 ppm (Farmacopeea Europeană 7.0 <2.4.24>) | Nereglementat |
| Metale grele și siguranță | Metale grele totale ≤ 10 ppm (GB 5009.74) | Risc ridicat de contaminare a solului cu metale grele |
| Durata de valabilitate | 36 luni (3 ani) potență stabilă | 12–18 luni (degradare rapidă) |
Primiți gratuit 100 g de pulbere de extract de Rhodiola Rosea (rosavine ≥3,0 % / salidroside ≥1,0 %, determinate prin HPLC, raport 4:1), împreună cu date complete de testare specifice lotului, pentru formulările dumneavoastră de cercetare și dezvoltare.
Solicitați acum / Solicitați eșantion de 100 g →Pulbere de extract de Rhodiola Rosea (Rhodiola rosea L. ) este un material brut botanic adaptogen standardizat fabricat de Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. Extras din rădăcinile autentice alpine la o raport de concentrare 4:1 folosind etanol alimentar de calitate 70 %, este standardizat în dublu pentru Rosavine (≥3,0% prin HPLC) și Salidrozid (≥1,0% prin HPLC) cu confirmare prin cromatografie în strat subțire (TLC), etanol rezidual scăzut (≤200 ppm, Eur.Ph 7.0), metale grele totale ≤10 ppm (GB 5009.74) și o durată de valabilitate verificată de 3 ani pentru formule suplimentare alimentare, nootropice și sportive de performanță.
Extras exclusiv din rădăcinile autentice de altitudine înaltă Rhodiola rosea L. folosind etanol alimentar de calitate 70 % în raportul de extracție 4:1; Rainwood Biotech protejează fenilpropanoizii și feniletanoizii bioactivi delicati. Fiecare lot este testat riguros prin HPLC validată pentru a garanta potențe autentice ale Rosavinilor (≥3,0 %) și Salidrosidei (≥1,0 %) cu confirmare de identitate prin cromatografie în strat subțire (TLC).
| Parametru de testare | Specificație farmacopeică țintă | Metodă de testare validată |
|---|---|---|
| Determinare Rosavini | ≥ 3,0 % (Rezultat lot: 3,12 %) | HPLC |
| Determinare salidrozidă | ≥ 1,0 % (Rezultat lot: 1,09 %) | HPLC |
| Identificare (test ID) | Pozitiv pentru Rhodiola rosea | Cromatografie în strat subțire (TLC) |
| Raport de concentrare | 4:1 | Standard de întreprindere |
| Solvent de extracție | doar etanol 70 % | Document de înregistrare a procesului de fabricație |
| Aspect și culoare | Pudră de la galben la roșu-brun | Inspecție vizuală |
| Miros și gust | Aromă și gust caracteristice | Organoleptic |
| Dimensiunea particulelor (analiză prin sită) | 100% trece pe crivă de 80 de mrești | sită de 80 de ochiuri |
| Densitate volumică | 40 ~ 60 g/100 ml (Lot: 58 g) | Metoda standard CP-2020 |
| Densitate de Tap | 60 ~ 90 g/100 ml (Lot: 72 g) | Metoda standard CP-2020 |
| Pierdere la uscat | ≤ 5,0 % (Rezultat lot: 1,48 %) | GB 5009.3 – metodă gravimetrică |
| Cinere total | ≤ 5,0 % (Rezultat lot: 3,03 %) | GB 5009.4 – cuptor cu temperatură înaltă |
| Solventi reziduali | Etanol ≤ 200 ppm | Eur.Ph 7.0 <2.4.24> – cromatografie în fază de vapori (Headspace GC) |
| Reziduuri de pesticide | DDT și 666 ≤ 0,2 ppm | AOAC 2007.01 GC-MS/MS |
| Metale grele totale | ≤ 10,0 ppm (Rezultat lot: <10 ppm) | GB 5009.74 / ICP-MS |
| Plumb (Pb) | ≤ 2,0 ppm | GB 5009.12 / ICP-MS |
| Arsenic (As) | ≤ 1,0 ppm | GB 5009.76 / ICP-MS |
| Cadm (Cd) | ≤ 0,5 ppm | GB 5009.15 / ICP-MS |
| Mercur (Hg) | ≤ 0,1 ppm | GB 5009.17 / ICP-MS |
| Numărul Total de Colonii (TPC) | ≤ 1.000 UFC/g (Lot: <600 UFC/g) | GB 4789.2 Microbiologie |
| Drojdie și mucegai | ≤ 100 UCF/g | GB 4789.15 Microbiologie |
| E. coli | Negativ / 10 g | GB 4789.3 Microbiologie |
| Salmonella | Negativ / 25 g | GB 4789.4 Microbiologie |
| Staphylococcus aureus | Negativ / 10 g | GB 4789.10 Microbiologie |
| Categorie de formulare țintă | Doză zilnică recomandată | Compatibilitate formulare și sinergii |
|---|---|---|
| Sprijin adaptogen pentru stres și glandele suprarenale | 200–400 mg/zi | Sinergie excelentă cu Ashwagandha (KSM-66), Ginseng Panax și extract de basilic sfânt. |
| Nootropice cognitive și sănătatea creierului | 150–300 mg/zi | Se combină perfect cu Alpha-GPC, Bacopa Monnieri, ciuperca Hericium erinaceus și L-teanină. |
| Amestecuri pentru sportul de rezistență și VO2 max | 300–500 mg/zi | Funcționează eficient împreună cu turkesteron, Cordyceps militaris, beta-alanină și amestecuri preformulate de electroliți. |
| Băuturi funcționale gata de consum (RTD) și doze lichide | 100–250 mg/doză | Dispersabilitate instantanee și soluție clară de culoare amber; compatibil cu sisteme naturale de mascare citrică. |
| Calitate și parametri tehnici | Extract standardizat Rainwood (HPLC) | Pulbere convențională de Rhodiola brută |
|---|---|---|
| Putere bioactivă | Rosavine ≥3,0% + Salidrozid ≥1,0% (HPLC) | Nenormalizat / urme (<0,5%) |
| Raport de concentrare | raport concentrat 4:1 | 1:1 (fibre brute de rădăcină măcinate) |
| Solvent de extracție | etanol de calitate alimentară 70% (conform Farmacopeei Europene) | Niciunul (rădăcină întreagă măcinată) |
| Reziduuri de solvenți | Etanol ≤ 200 ppm (Farmacopeea Europeană 7.0 <2.4.24>) | Nereglementat |
| Metale grele și siguranță | Metale grele totale ≤ 10 ppm (GB 5009.74) | Risc ridicat de contaminare a solului cu metale grele |
| Durata de valabilitate | 36 luni (3 ani) potență stabilă | 12–18 luni (degradare rapidă) |
Primiți gratuit 100 g de pulbere de extract de Rhodiola Rosea (rosavine ≥3,0 % / salidroside ≥1,0 %, determinate prin HPLC, raport 4:1), împreună cu date complete de testare specifice lotului, pentru formulările dumneavoastră de cercetare și dezvoltare.
Solicitați acum / Solicitați eșantion de 100 g →Pulbere de extract de Rhodiola Rosea (Rhodiola rosea L. ) este un material brut botanic adaptogen standardizat fabricat de Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. Formulat pentru formulări farmaceutice, nutraceutice și cognitive de înaltă performanță, este standardizat pentru doi markeri activi: Salidrozid (1%–5% HPLC) și Rosavine totale (3%–5% HPLC, inclusiv rosavin, rosin și rossarin) , asigurând conformitatea certificată cu cerințele etichetării curate, conținutul ultra-scăzut de metale grele (≤10 ppm prin ICP-MS) și absența reziduurilor de solvenți dăunători din Clasele 1 și 2 (USP <467>, Clasa 3).
Obținut din rizomi alpini sălbatice și recoltați durabil de Rhodiola rosea ; Rainwood Biotech aplică o extracție hidro-etanolica în vid la temperatură scăzută pentru a proteja fenilpropanoizii și derivații de feniletanoli delicati. Fiecare lot de producție este testat dublu prin HPLC pentru a garanta raporturile autentice ale Salidrozid (CAS: 10338-51-9) ,Rosavin (CAS: 84954-92-7) ,Rosin (CAS: 85026-55-7) , și Rosarin (CAS: 84954-93-8) .
| Parametru de testare | Specificație farmacopeică țintă | Metodă de testare validată |
|---|---|---|
| Conținut de salidozid | ≥1,0 %, ≥2,0 %, ≥3,0 %, ≥5,0 % (personalizabil) | HPLC (referință USP / EP) |
| Conținut total de rosavine | ≥3,0 %–5,0 % (rosavin, rosin, rosin) | HPLC (Fază inversată izocratică) |
| Aspect și miros | Pudră fină de culoare roșu-brun până la brun, cu un miros aromatic plăcut caracteristic | Inspecție organoleptică |
| Dimensiunea particulelor și tamisarea | 100 % trece prin sită 80 mesh (≥95 % trece prin sită 100 mesh) | Analiză granulometrică conform USP <786> |
| Pierdere la uscare / Umiditate | ≤5.0% | USP <731> (105 °C, 2 h) |
| Conținutul total de cenușă | ≤5.0% | USP <561> |
| Metale grele (totale) | ≤10,0 ppm (Pb ≤1,0, As ≤1,0, Cd ≤0,5, Hg ≤0,1 ppm) | ICP-MS (USP <233>) |
| Solventi reziduali | Etanol ≤5.000 ppm; Metanol și hexan nedetectați | Cromatografie în fază gazoasă cu spațiu de sus (USP <467>) |
| Numărul Total de Colonii (TPC) | ≤1.000 UFC/g | USP <2021> |
| Lievă și Fungi | ≤ 100 CFU/g | USP <2021> |
| Patogeni (E. coli, Salmonella) | Negativ / 10 g (negativ / 25 g pentru Salmonella) | USP <2022> |
| Categorie de aplicare | Doza recomandată | Compatibilitate în formulări și rol funcțional |
|---|---|---|
| Amestecuri cognitive și nootropice | 100 ~ 300 mg/zi | Sporește concentrarea, rezistența mentală și protecția neurologică, în sinergie cu L-teanina și Bacopa. |
| Performanță fizică și nutriție sportivă | 200 ~ 500 mg/zi | Susține utilizarea celulară a oxigenului, performanța anti-epuizare și recuperarea ATP. |
| Alinare stres & echilibrare cortisol | 150 ~ 400 mg/zi | Modulează răspunsul de stres al axei HPA, susținând sănătatea suprarenalelor și o dispoziție liniștită. |
| Băuturi funcționale gata de consum (RTD) | 50 ~ 200 mg/doză | Dispersabil în apă, profil aromatic botanic neutru pentru băuturi energizante și relaxante. |
| Parametru de evaluare | Extract standardizat Rainwood (analiză HPLC dublă) | Pulbere brută convențională de Rhodiola măcinată |
|---|---|---|
| Putere a testului bioactiv | Salidroside standardizat (1%–5%) + Rosavine (3%–5%) | Nestandardizat, markeri activi necunoscuți sau în urme (<0,5%) |
| Eficiența dozării | Putere ridicată: doză clinică eficientă de 100–300 mg | Volum mare: necesită 3.000–5.000 mg pudră brută |
| Identificare specie | garantat 100% Rhodiola rosea prin amprentă cromatografică TLC / HPLC | Risc ridicat de adulterare cu Rhodiola crenulata |
| Metale grele și microorganisme | Conținut ultra-redus de metale grele (ICP-MS) și bioburden scăzut | Bioburden variabil, riscuri de contaminare microbiană a solului |
Contactați echipa noastră tehnică de vânzări pentru monografii complete de testare HPLC, dosare reglementare și oferte cu prețuri angro competitive.
Solicitați acum / Solicitați eșantion de 100 g →"
Shaanxi Rainwood Biotech respectă standardele de fabricație de calitate farmaceutică, oferind proprietarilor de mărci globale de formulări adaptogene și cognitive avantaje tehnice și comerciale fără precedent:
\n"
"
Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. (înființată în 2006) este un producător de extrase botanice conform standardelor cGMP și furnizor de materii prime standardizate, cu sediul în Zona de Dezvoltare Tehnologică Avansată din Xi’an, provincia Shaanxi, China. Deținem o bază industrială modernă de 19 acri, echipată cu linii automate de extracție continuă, unități de concentrare în vid, sisteme de separare prin membrane și camere curate de clasă 100.000.
\nCentrul nostru independent de testare pentru controlul calității este echipat cu instrumente analitice de înaltă precizie, inclusiv Cromatografie lichidiană de înaltă performanță Shimadzu (HPLC) ,Cromatografie în fază gazoasă (GC-MS) ,Spectrofotometre UV-Vis ,Spectrometre de absorbție atomică (AAS) , și sisteme de cromatografie pe strat subțire (TLC). Realizăm teste interne cuprinzătoare privind puritatea substanței active, reziduurile de pesticide, metalele grele, limitele microbiene și reziduurile de solvenți, împreună cu teste suplimentare efectuate de terți, cum ar fi SGS și Eurofins.
\nRainwood Biotech este certificată conform standardelor globale cuprinzătoare de siguranță alimentară și management al calității:
\n
\n
\n
\n
\n "
"
Shaanxi Rainwood Biotech produce o gamă completă de adaptogene botanice standardizate și ingrediente active brute care sprijină vitalitatea. Explorați ingredientele active sinergice, extrem de compatibile, pentru formule avansate destinate îmbunătățirii funcției cognitive, reducerii stresului și creșterii rezistenței:
\n| Ingredient brut sinergic | Putere Standardizată | Sinergie în formulare și beneficii |
|---|---|---|
| Extract de ginseng în pulbere → | Ginsenozide 10%–80% HPLC/UV | Combinare clasică de adaptogene care sporesc rezistența fizică, claritatea mentală și apărarea imunitară. |
| Turkesteron în pulbere → | Turkesteron 2%–10% HPLC | Potențator sinergic al performanței sportive, care sprijină generarea de ATP și recuperarea musculară. |
| Icariină în pulbere (Epimedium) → | Icariin 10 %–98 % HPLC | Complex tonic sinergic pentru circulația sanguină, sinteza oxidului nitric și vitalitatea. |
| Extract de semințe de strugure în praf → | Proantocianidine (OPC) ≥ 95 % | Protecție antioxidantă puternică împotriva stresului oxidativ indus de exercițiu. |
"