Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000

Kasvistulosteista

Kotisivu>Tuotteet>Kasvistulosteista

Rhodiola Rosea -uuteen jauhe

Rhodiola Rosea -uuteen jauhe (Rhodiola rosea L. ) on standardisoitu kasviperäinen adaptogeeninen raaka-aine, jonka valmistaa Shaanxi Rainwood Biotech. Standardisoitu korkean vaikutustehon saavuttamiseksi Rosaviinit (≥ 3,0 % HPLC:n mukaan) ja Salidroside (≥ 1,0 % HPLC:n mukaan) tämän 4:1 -konsentraatiosuhde , ja se on eristetty ainoastaan aitoista vuoriston Rhodiola -juurista käyttäen 70 %:a elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia saadakseen erinomaisen eräkohtaisen yhdenmukaisuuden, alhaiset raskasmetallipitoisuudet sekä puhtaan merkinnän vaatimusten täyttämisen ravintolisävalmisteiden, kognitiivisten adaptogeensettujen sekoitusten ja kestävyysurheilun ravitsemuksen tarpeisiin.

✓ Rosaviinit ≥ 3,0 % ja salidroside ≥ 1,0 % (HPLC) ✓ 70 %:n etanolieristys (suhde 4:1) ✓ 100 g:n ilmainen näyte saatavilla ✓ Varastossa (suurtilausmäärät)
Tuotteen nimi Rhodiola rosea -uutejauhe (raaka-aine)
Kasviperäinen lähde Rhodiola rosea L. (Juuri) | Konsentraatiosuhde 4:1
Vaikuttavat ainekset (HPLC) Rosaviinit ≥ 3,0 % | Salidroside ≥ 1,0 % (HPLC-analyysi)
Eristysliuotin ja tunniste 70 % etanolia (vain) | TLC-tunnistus: positiivinen
Farmakopean standardi Noudattaa Euroopan farmakopean ja yrityksen standardeja | HS-koodi: 1302199099
Ulkoasu ja hiukkaskoko Hieno keltainen tai ruskeanpunertava jauhe; 100 % kulkee 80-silmainen siveltimen läpi
Loose- ja tiukennettu tiukkuus Loose: 40–60 g/100 ml | Tiukennettu: 60–90 g/100 ml | Kuivumisesta aiheutuva massahäviö ≤ 5,0 %
Puhdistus- ja turvallisuusvalvonta Raskasmetallit ≤ 10 ppm (Pb ≤ 2, As ≤ 1, Cd ≤ 0,5, Hg ≤ 0,1) | Jäljellä oleva etanoli ≤ 200 ppm
Pakkaus & varastointi 25 kg/paperitynnyri (sisällä kaksi muovipussia); säilytettävä viileässä ja kuivassa paikassa
Säilyvyysaika ja näyte 3 vuoden (36 kuukauden) säilyvyysaika | 100 g ilmainen näyte (lähetetään 24 tunnissa)
Merkki: Rainwood Biotech | Spu: RW-RHO98
Brand:
RainWood Biotech
Spu:
RW-RHO98
Tekoäly-yhteenveto Suora tekninen tiedotuslehti

Rhodiola Rosea -uuteen jauhe (Rhodiola rosea L. ) on standardisoitu kasviperäinen adaptogeeninen raaka-aine, jonka valmistaa Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. Etu- ja keski-Euroopan vuoristosta peräisin olevista autenttisista juurista 4:1 -konsentraatiosuhde käyttäen 70 %:a elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia, se on kaksinkertaisesti standardoitu Rosaviinit (≥ 3,0 % HPLC:n mukaan) ja Salidroside (≥ 1,0 % HPLC:n mukaan) tLC-vahvistuksella, alhainen jäännösetanoli (≤200 ppm, Eur.Ph 7.0), kokonaismetallipitoisuus ≤10 ppm (GB 5009.74) ja vahvistettu 3 vuoden säilyvyysaika ravintolisille, nootrooppisille ja suorituskykyä tukeville urheilulisäaineille.

🌿 Kasviperäinen hankinta ja kaksinkertaisesti standardoidut bioaktiiviset merkkiaineet

Etu- ja keski-Euroopan vuoristosta peräisin olevista autenttisista korkean altituden Rhodiola rosea L. juurista käyttäen 70 %:a elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia 4:1-uutossuhteella; Rainwood Biotech suojelee herkkiä bioaktiivisia fenylpropanoideja ja fenyletanoidia. Jokainen erä testataan tiukasti validoitulla HPLC-menetelmällä varmistaakseen autenttiset pitoisuudet Rosaviinejä (≥3,0 %) ja Salidrosidia (≥1,0 %) tLC-tunnistusvahvistuksella.

🛡️ Sertifioitu puhtaaksi etiketiksi ja sääntelyvaatimusten mukaiseksi
✓Non-GMO Project -varmistettu
✓100 % allergeniton (gluteeni/soija/maitotuotteet)
✓BSE/TSE -vapauslausuma
✓Ei säteilytetty eikä ETO-käsittelyä
✓Kalifornian lainsäädännön Prop 65 -vaatimusten mukainen
✓Jäännösetanoli ≤200 ppm (Eur.Ph 7.0)

🔬 standardoitu tekninen laatuvarmenteet ja analyysispesifikaatiot

Testausparametri Kohdefarmakopeaspesifikaatio Validoitu testimenetelmä
Rosaviinipitoisuuden määritys ≥ 3,0 % (eräntuloksena: 3,12 %) HPLC
Salidrosidipitoisuusmääritys ≥ 1,0 % (eräntuloksena: 1,09 %) HPLC
Tunnistustesti (ID-testi) Rhodiola rosea -positiivinen TLC (ohutkerroskromatografia)
Tiukentumussuhde 4:1 Yrityksen standardi
Uuttosolventti vain 70 % etanolia Valmistusprosessin tallenne
Ulkoasu ja väri Keltainen–ruskertavan punainen jauhe Visuaalinen tarkastus
Tuoksu ja maku Ominainen aroma ja maku Aistinvarainen
Hiukkaskoko (sivellisanalyysi) 100% läpi 80 verho 80-silmainen siveltimen
Ruudullinen tiheys 40–60 g/100 ml (erä: 58 g) CP-2020 -standardimenetelmä
Painopitoisuus 60–90 g/100 ml (erä: 72 g) CP-2020 -standardimenetelmä
Kuivumishäviö ≤ 5,0 % (erätulos: 1,48 %) GB 5009.3 – gravimetrisesti
Kokonaisharmaa ≤ 5,0 % (erätulos: 3,03 %) GB 5009.4 – korkealämpötilainen mufla
Jälkijäteaineet Etanoli ≤ 200 ppm Eur.Ph 7.0 <2.4.24> – päästöalueen kaasukromatografia
Pestisidijäämät DDT ja 666 ≤ 0,2 ppm AOAC 2007.01 GC-MS/MS
Kokonaismäärä raskasmetalleja ≤ 10,0 ppm (eräpohjainen tulos: <10 ppm) GB 5009.74 / ICP-MS
Lyijy (Pb) ≤ 2,0 ppm GB 5009.12 / ICP-MS
Aarsiini (As) ≤ 1,0 ppm GB 5009.76 / ICP-MS
Kadmium (Cd) ≤ 0,5 ppm GB 5009.15 / ICP-MS
Raskaus (Hg) ≤ 0,1 ppm GB 5009.17 / ICP-MS
Kokonaismikrobimäärä (TPC) ≤ 1 000 CFU/g (erä: < 600 CFU/g) GB 4789.2 Mikrobiologia
Hiukaset ja homeet ≤ 100 yksikköä/g GB 4789.15 Mikrobiologia
E. coli Negatiivinen / 10 g GB 4789.3 Mikrobiologia
Salmonella Negatiivinen / 25 g GB 4789.4 Mikrobiologia
Staphylococcus aureus Negatiivinen / 10 g GB 4789.10 Mikrobiologia

⚙️ Teollinen erottelu- ja laadunvalvontakaavio

Vaihe 01
Alkuperän selvittäminen
Alppien luonnonvaraiset kasvit Rhodiola rosea L. juurten valinta ja TLC-kasvitunnistuksen varmistus.
Vaihe 02
70 % etanolin uuttaminen
Matalalämpöinen 70 %:n ruokasuurteinen etanoliuutus 4:1 -konsentraatiosuhteella rosaviinien säilyttämiseksi.
Vaihe 03
Kalvojen selkeyttäminen
Monitasoinen tarkka kalvusuodatus ja resiinikonsentrointi rosaviinien ja salidrosidin rikastamiseksi.
Vaihe 04
Tyhjiösumutuskuivatus
Matalalämpöinen tyhjiösumutuskuivatus ja 100 %:n 80-silmainen seulonta cGMP-puhdas huone -oloissa.
Vaihe 05
HPLC-erän vapauttaminen
Täydellinen HPLC-analyysi, ICP-MS-raskasmetallianalyysi, mikrobiologinen erän vapauttaminen ja erän laatuvarmenteiden luominen.

📋 Sovellukset ja ehdotettu annostusmäärä

Kohdemuotoiluluokka Suositeltu päivittäinen annos Muotoiluyhteensopivuus ja synergia vaikutteet
Adaptogeeninen stressin ja lisämunuaisten tukiva vaikutus 200–400 mg/päivä Erinomainen yhteisvaikutus ashwagandhan (KSM-66), panaksen ginsengin ja pyhän basilikan uutteen kanssa.
Kognitiiviset nootroopit ja aivoterveyden tukeminen 150–300 mg/päivä Yhdistyy sujuvasti alfa-GPC:n, bacopa monnierin, leijonan turkin sienin ja L-teaniinin kanssa.
Kestävyysurheilu ja VO2 max -seokset 300–500 mg/päivä Toimii tehokkaasti turkesteronin, cordyceps militaris -sienen, beeta-alaniinin ja elektrolyyttisekoitteiden kanssa.
Valmiiksi valmistetut toiminnalliset juomat ja nestemäiset annosampullit 100–250 mg/annos Hetkellinen hajoaminen ja selkeä keltainen liuos; yhteensopiva luonnollisten sitruunamakuisten peittämisjärjestelmien kanssa.

⚖️ Aineosien vertailu: standardoitu uute vs. raakajauhe

Laatu ja tekniset parametrit Rainwoodin standardoitu uute (HPLC) Perinteinen raaka Rhodiola-jauhe
Bioaktiivinen voimakkuus Rosaviinit ≥ 3,0 % + salidroside ≥ 1,0 % (HPLC) Ei standardoitu / jäljittävissä määrin (< 0,5 %)
Tiukentumussuhde 4:1 keskitetty suhde 1:1 (raakajauhettu juurikuidukset)
Uuttosolventti 70 % elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia (Eur.Ph:n mukainen) Ei mitään (jauhettu kokonainen juuri)
Liuentejäännökset Etanolia ≤ 200 ppm (Eur.Ph 7.0 <2.4.24>) Sääntelemätön
Raskasmetallit ja turvallisuus Kokonaismäärä raskasmetalleja ≤ 10 ppm (GB 5009.74) Korkea riski maaperän raskasmetallisaastumiselle
Säilyvyysaika 36 kuukautta (3 vuotta) vakaa vaikutusvoima 12–18 kuukautta (nopea hajoaminen)

❓ Tekniset ja hankintakysymykset

K1: Mikä on Rainwoodin Rhodiola Rosea -uutteen vahvistettu bioaktiivinen assay?
Takuumme standardituotantoseriassa (suhde 4:1) on Rosaviinit ≥ 3,0 % (eräntulos: 3,12 %) ja Salidrosidea ≥ 1,0 % (eräntuloksena: 1,09 %) HPLC-menetelmällä, kasviperäisyyden varmistamiseksi käytettiin TLC-menetelmää.
K2: Mikä ekstraktiosiivousliuotin käytetään valmistuksen aikana?
Käytämme yksinomaan 70 % elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia ekstraktiosiivousliuottimena. Myrkyllisiä luokan 1 tai 2 orgaanisia liuottimia (kuten metanolia, asetonia tai heksaania) ei käytetä. Jäljellä olevan etanolin määrä on tiukasti rajoitettu enintään 200 ppm:iin (Eur.Ph 7.0 <2.4.24>).
K3: Mitkä ovat raskasmetallirajat virallisessa laatuvarmenteessa (COA)?
Jokainen erä noudattaa tiukasti seuraavia rajoja: kokonaismäiset raskasmetallit ≤ 10 ppm (GB 5009.74), lyijy (Pb) ≤ 2 ppm (GB 5009.12), arseeni (As) ≤ 1 ppm (GB 5009.76), kadmium (Cd) ≤ 0,5 ppm (GB 5009.15) ja elohopea (Hg) ≤ 0,1 ppm (GB 5009.17).
K4: Mikä on fysikaalinen tiukkuus ja hiukkaskoko (verkkosuodatin)?
Ekstrakti on vaaleankeltainen tai ruskeanpunertava jauhe, joka kulkee kokonaan läpi 80-verkkosuodattimen erämassan tiukkuus on standardoitu 40–60 g/100 ml (erä: 58 g) ja puristettu tiukkuus 60–90 g/100 ml (erä: 72 g) korkeaa kapselitäytön yhtenäisyyttä varten.
K5: Mitkä ovat pakkaus- ja säilyvyysmääritykset?
Standardipakkaus on 25 kg/paperitynnyri kaksi ruokatarvikkeisiin soveltuvaa muovipussia sisällä. Todistettu säilyvyys on 3 vuotta (36 kuukautta) kun tuotetta säilytetään viileässä ja kuivassa paikassa suorasta valosta suojattuna.
K6: Miten voin pyytää ilmainen arviointinäyte?
Tarjoamme 100 g ilmainen arviointinäyte lähetetään 24 tunnissa DHL:n tai FedExin kautta kelpaaville R&D-muokkaajille ja kaupallisille merkkivalmistajille.
K7: Mitkä sertifikaatit ovat saatavilla jokaisesta kaupallisesta erästä?
Jokainen kaupallinen toimitus sisältää täydellisen analyysitodistuksen (COA), cGMP-erävapautustiedot, ISO 9001 / ISO 22000 / HACCP / HALAL -vaatimustenmukaisuuslausunnot sekä GMO:ta sisältämättömyyden varmistuksen.
K8: Mikä on tuotantokapasiteetti ja kaupallinen toimitusaika?
Rainwood Biotech ylläpitää yli 50 tonnin kuukausittaista prosessointikapasiteettia ja pitää valmiiksi lähetettävää varastoa Xianissa sekä ulkomaisissa varastoissa. Suurtilaukset lähetetään 3–7 arkipäivän sisällä.

Pyydä ilmainen arviointinäyte ja erän COA

Saat ilmaiseksi 100 g Rhodiola Rosea -uutteesta jauheena (rosaviinit ≥ 3,0 % / salidroside ≥ 1,0 % HPLC-mittauksella, suhde 4:1) koko eräkohtaisella testausdatalla R&D-formulointeihisi.

Kysy nyt / pyydä 100 g:n näyte →
  • Kuvaus
  • Kilpailuetu
  • Meistä
  • Liittyvät tuotteet
  • Pyyntö
Tekoäly-yhteenveto Suora tekninen tiedotuslehti

Rhodiola Rosea -uuteen jauhe (Rhodiola rosea L. ) on standardisoitu kasviperäinen adaptogeeninen raaka-aine, jonka valmistaa Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. Etu- ja keski-Euroopan vuoristosta peräisin olevista autenttisista juurista 4:1 -konsentraatiosuhde käyttäen 70 %:a elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia, se on kaksinkertaisesti standardoitu Rosaviinit (≥ 3,0 % HPLC:n mukaan) ja Salidroside (≥ 1,0 % HPLC:n mukaan) tLC-vahvistuksella, alhainen jäännösetanoli (≤200 ppm, Eur.Ph 7.0), kokonaismetallipitoisuus ≤10 ppm (GB 5009.74) ja vahvistettu 3 vuoden säilyvyysaika ravintolisille, nootrooppisille ja suorituskykyä tukeville urheilulisäaineille.

🌿 Kasviperäinen hankinta ja kaksinkertaisesti standardoidut bioaktiiviset merkkiaineet

Etu- ja keski-Euroopan vuoristosta peräisin olevista autenttisista korkean altituden Rhodiola rosea L. juurista käyttäen 70 %:a elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia 4:1-uutossuhteella; Rainwood Biotech suojelee herkkiä bioaktiivisia fenylpropanoideja ja fenyletanoidia. Jokainen erä testataan tiukasti validoitulla HPLC-menetelmällä varmistaakseen autenttiset pitoisuudet Rosaviinejä (≥3,0 %) ja Salidrosidia (≥1,0 %) tLC-tunnistusvahvistuksella.

🛡️ Sertifioitu puhtaaksi etiketiksi ja sääntelyvaatimusten mukaiseksi
✓Non-GMO Project -varmistettu
✓100 % allergeniton (gluteeni/soija/maitotuotteet)
✓BSE/TSE -vapauslausuma
✓Ei säteilytetty eikä ETO-käsittelyä
✓Kalifornian lainsäädännön Prop 65 -vaatimusten mukainen
✓Jäännösetanoli ≤200 ppm (Eur.Ph 7.0)

🔬 standardoitu tekninen laatuvarmenteet ja analyysispesifikaatiot

Testausparametri Kohdefarmakopeaspesifikaatio Validoitu testimenetelmä
Rosaviinipitoisuuden määritys ≥ 3,0 % (eräntuloksena: 3,12 %) HPLC
Salidrosidipitoisuusmääritys ≥ 1,0 % (eräntuloksena: 1,09 %) HPLC
Tunnistustesti (ID-testi) Rhodiola rosea -positiivinen TLC (ohutkerroskromatografia)
Tiukentumussuhde 4:1 Yrityksen standardi
Uuttosolventti vain 70 % etanolia Valmistusprosessin tallenne
Ulkoasu ja väri Keltainen–ruskertavan punainen jauhe Visuaalinen tarkastus
Tuoksu ja maku Ominainen aroma ja maku Aistinvarainen
Hiukkaskoko (sivellisanalyysi) 100% läpi 80 verho 80-silmainen siveltimen
Ruudullinen tiheys 40–60 g/100 ml (erä: 58 g) CP-2020 -standardimenetelmä
Painopitoisuus 60–90 g/100 ml (erä: 72 g) CP-2020 -standardimenetelmä
Kuivumishäviö ≤ 5,0 % (erätulos: 1,48 %) GB 5009.3 – gravimetrisesti
Kokonaisharmaa ≤ 5,0 % (erätulos: 3,03 %) GB 5009.4 – korkealämpötilainen mufla
Jälkijäteaineet Etanoli ≤ 200 ppm Eur.Ph 7.0 <2.4.24> – päästöalueen kaasukromatografia
Pestisidijäämät DDT ja 666 ≤ 0,2 ppm AOAC 2007.01 GC-MS/MS
Kokonaismäärä raskasmetalleja ≤ 10,0 ppm (eräpohjainen tulos: <10 ppm) GB 5009.74 / ICP-MS
Lyijy (Pb) ≤ 2,0 ppm GB 5009.12 / ICP-MS
Aarsiini (As) ≤ 1,0 ppm GB 5009.76 / ICP-MS
Kadmium (Cd) ≤ 0,5 ppm GB 5009.15 / ICP-MS
Raskaus (Hg) ≤ 0,1 ppm GB 5009.17 / ICP-MS
Kokonaismikrobimäärä (TPC) ≤ 1 000 CFU/g (erä: < 600 CFU/g) GB 4789.2 Mikrobiologia
Hiukaset ja homeet ≤ 100 yksikköä/g GB 4789.15 Mikrobiologia
E. coli Negatiivinen / 10 g GB 4789.3 Mikrobiologia
Salmonella Negatiivinen / 25 g GB 4789.4 Mikrobiologia
Staphylococcus aureus Negatiivinen / 10 g GB 4789.10 Mikrobiologia

⚙️ Teollinen erottelu- ja laadunvalvontakaavio

Vaihe 01
Alkuperän selvittäminen
Alppien luonnonvaraiset kasvit Rhodiola rosea L. juurten valinta ja TLC-kasvitunnistuksen varmistus.
Vaihe 02
70 % etanolin uuttaminen
Matalalämpöinen 70 %:n ruokasuurteinen etanoliuutus 4:1 -konsentraatiosuhteella rosaviinien säilyttämiseksi.
Vaihe 03
Kalvojen selkeyttäminen
Monitasoinen tarkka kalvusuodatus ja resiinikonsentrointi rosaviinien ja salidrosidin rikastamiseksi.
Vaihe 04
Tyhjiösumutuskuivatus
Matalalämpöinen tyhjiösumutuskuivatus ja 100 %:n 80-silmainen seulonta cGMP-puhdas huone -oloissa.
Vaihe 05
HPLC-erän vapauttaminen
Täydellinen HPLC-analyysi, ICP-MS-raskasmetallianalyysi, mikrobiologinen erän vapauttaminen ja erän laatuvarmenteiden luominen.

📋 Sovellukset ja ehdotettu annostusmäärä

Kohdemuotoiluluokka Suositeltu päivittäinen annos Muotoiluyhteensopivuus ja synergia vaikutteet
Adaptogeeninen stressin ja lisämunuaisten tukiva vaikutus 200–400 mg/päivä Erinomainen yhteisvaikutus ashwagandhan (KSM-66), panaksen ginsengin ja pyhän basilikan uutteen kanssa.
Kognitiiviset nootroopit ja aivoterveyden tukeminen 150–300 mg/päivä Yhdistyy sujuvasti alfa-GPC:n, bacopa monnierin, leijonan turkin sienin ja L-teaniinin kanssa.
Kestävyysurheilu ja VO2 max -seokset 300–500 mg/päivä Toimii tehokkaasti turkesteronin, cordyceps militaris -sienen, beeta-alaniinin ja elektrolyyttisekoitteiden kanssa.
Valmiiksi valmistetut toiminnalliset juomat ja nestemäiset annosampullit 100–250 mg/annos Hetkellinen hajoaminen ja selkeä keltainen liuos; yhteensopiva luonnollisten sitruunamakuisten peittämisjärjestelmien kanssa.

⚖️ Aineosien vertailu: standardoitu uute vs. raakajauhe

Laatu ja tekniset parametrit Rainwoodin standardoitu uute (HPLC) Perinteinen raaka Rhodiola-jauhe
Bioaktiivinen voimakkuus Rosaviinit ≥ 3,0 % + salidroside ≥ 1,0 % (HPLC) Ei standardoitu / jäljittävissä määrin (< 0,5 %)
Tiukentumussuhde 4:1 keskitetty suhde 1:1 (raakajauhettu juurikuidukset)
Uuttosolventti 70 % elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia (Eur.Ph:n mukainen) Ei mitään (jauhettu kokonainen juuri)
Liuentejäännökset Etanolia ≤ 200 ppm (Eur.Ph 7.0 <2.4.24>) Sääntelemätön
Raskasmetallit ja turvallisuus Kokonaismäärä raskasmetalleja ≤ 10 ppm (GB 5009.74) Korkea riski maaperän raskasmetallisaastumiselle
Säilyvyysaika 36 kuukautta (3 vuotta) vakaa vaikutusvoima 12–18 kuukautta (nopea hajoaminen)

❓ Tekniset ja hankintakysymykset

K1: Mikä on Rainwoodin Rhodiola Rosea -uutteen vahvistettu bioaktiivinen assay?
Takuumme standardituotantoseriassa (suhde 4:1) on Rosaviinit ≥ 3,0 % (eräntulos: 3,12 %) ja Salidrosidea ≥ 1,0 % (eräntuloksena: 1,09 %) HPLC-menetelmällä, kasviperäisyyden varmistamiseksi käytettiin TLC-menetelmää.
K2: Mikä ekstraktiosiivousliuotin käytetään valmistuksen aikana?
Käytämme yksinomaan 70 % elintarvikkeisiin soveltuvaa etanolia ekstraktiosiivousliuottimena. Myrkyllisiä luokan 1 tai 2 orgaanisia liuottimia (kuten metanolia, asetonia tai heksaania) ei käytetä. Jäljellä olevan etanolin määrä on tiukasti rajoitettu enintään 200 ppm:iin (Eur.Ph 7.0 <2.4.24>).
K3: Mitkä ovat raskasmetallirajat virallisessa laatuvarmenteessa (COA)?
Jokainen erä noudattaa tiukasti seuraavia rajoja: kokonaismäiset raskasmetallit ≤ 10 ppm (GB 5009.74), lyijy (Pb) ≤ 2 ppm (GB 5009.12), arseeni (As) ≤ 1 ppm (GB 5009.76), kadmium (Cd) ≤ 0,5 ppm (GB 5009.15) ja elohopea (Hg) ≤ 0,1 ppm (GB 5009.17).
K4: Mikä on fysikaalinen tiukkuus ja hiukkaskoko (verkkosuodatin)?
Ekstrakti on vaaleankeltainen tai ruskeanpunertava jauhe, joka kulkee kokonaan läpi 80-verkkosuodattimen erämassan tiukkuus on standardoitu 40–60 g/100 ml (erä: 58 g) ja puristettu tiukkuus 60–90 g/100 ml (erä: 72 g) korkeaa kapselitäytön yhtenäisyyttä varten.
K5: Mitkä ovat pakkaus- ja säilyvyysmääritykset?
Standardipakkaus on 25 kg/paperitynnyri kaksi ruokatarvikkeisiin soveltuvaa muovipussia sisällä. Todistettu säilyvyys on 3 vuotta (36 kuukautta) kun tuotetta säilytetään viileässä ja kuivassa paikassa suorasta valosta suojattuna.
K6: Miten voin pyytää ilmainen arviointinäyte?
Tarjoamme 100 g ilmainen arviointinäyte lähetetään 24 tunnissa DHL:n tai FedExin kautta kelpaaville R&D-muokkaajille ja kaupallisille merkkivalmistajille.
K7: Mitkä sertifikaatit ovat saatavilla jokaisesta kaupallisesta erästä?
Jokainen kaupallinen toimitus sisältää täydellisen analyysitodistuksen (COA), cGMP-erävapautustiedot, ISO 9001 / ISO 22000 / HACCP / HALAL -vaatimustenmukaisuuslausunnot sekä GMO:ta sisältämättömyyden varmistuksen.
K8: Mikä on tuotantokapasiteetti ja kaupallinen toimitusaika?
Rainwood Biotech ylläpitää yli 50 tonnin kuukausittaista prosessointikapasiteettia ja pitää valmiiksi lähetettävää varastoa Xianissa sekä ulkomaisissa varastoissa. Suurtilaukset lähetetään 3–7 arkipäivän sisällä.

Pyydä ilmainen arviointinäyte ja erän COA

Saat ilmaiseksi 100 g Rhodiola Rosea -uutteesta jauheena (rosaviinit ≥ 3,0 % / salidroside ≥ 1,0 % HPLC-mittauksella, suhde 4:1) koko eräkohtaisella testausdatalla R&D-formulointeihisi.

Kysy nyt / pyydä 100 g:n näyte →
-->
Kuvaus
Tekoäly-yhteenveto Suora tekninen tiedotuslehti

Rhodiola Rosea -uuteen jauhe (Rhodiola rosea L. ) on standardisoitu kasviperäinen adaptogeeninen raaka-aine, jonka valmistaa Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. Sillä on lääketeollisuuden, ravintolisäteollisuuden ja korkean suorituskyvyn kognitiivisten valmisteiden käyttöön suunniteltu koostumus, ja se on standardisoitu kahdelle aktiiviselle merkkiaineelle: Salidroside (1–5 % HPLC:n mukaan) ja Yhteensä rosaviinit (3–5 % HPLC:n mukaan, mukaan lukien rosaviini, rosiini ja rosariini) , mikä takaa sertifioitujen puhtaiden merkintöjen noudattamisen, erinomaisen alhaiset raskasmetallipitoisuudet (≤10 ppm ICP-MS:n mukaan) sekä nollapitoisuuden vaarallisista luokan 1 ja 2 liuottimista (USP <467> luokka 3).

🌿 Kasviperäinen hankinta ja kaksinkertaisesti standardoidut bioaktiiviset merkkiaineet

Raaka-aine on peräisin luonnosta kerätyistä ja kestävästi kerätyistä vuoristojen Rhodiola rosea juurakkoista. Rainwood Biotech käyttää raaka-aineen käsittelyssä alhaisen lämpötilan ja tyhjiön hyväksikäyttävää vesi-etanoliuotinta, jotta herkät fenylpropanoidit ja fenyletanolijohdannaiset säilyvät koskemattomina. Jokainen tuotannon erä testataan kaksinkertaisesti HPLC:n avulla varmistaakseen autenttiset suhteet Salidroside (CAS: 10338-51-9) ,Rosaviini (CAS: 84954-92-7) ,Rosiniini (CAS: 85026-55-7) , ja Rosariini (CAS: 84954-93-8) .

🛡️ Sertifioitu puhtaaksi etiketiksi ja sääntelyvaatimusten mukaiseksi
✓Non-GMO Project -varmistettu
✓100 % allergeniton (gluteeni/soija/maitotuotteet)
✓BSE/TSE -vapauslausuma
✓Ei säteilytetty eikä ETO-käsittelyä
✓Kalifornian lainsäädännön Prop 65 -vaatimusten mukainen
✓USP <467> jäännöslievottimet, luokka 3

🔬 standardoitu tekninen laatuvarmenteet ja analyysispesifikaatiot

Testausparametri Kohdefarmakopeaspesifikaatio Validoitu testimenetelmä
Salidrosidepitoisuus ≥1,0 %, ≥2,0 %, ≥3,0 %, ≥5,0 % (mukautettavissa) HPLC (USP / EP -viite)
Kokonaismäärä rosaviinejä ≥3,0–5,0 % (rosaviini, rosiniini, rosariini) HPLC (isokraattinen käänteisfaasi)
Ulkoasu ja tuoksu Punertavan ruskea–ruskea hienojakoisen jauheen muotoinen, tyypillinen miellyttävä yrttinen tuoksu Orgaaninen tarkastus
Hiukkaskoko ja seula 100 % kulkee 80-sieven läpi (≥ 95 % kulkee 100-sieven läpi) USP <786> silppuanalyysi
Kuivumisessa menetetty paino / kosteus ≤5.0% USP <731> (105 °C, 2 h)
Kokonaistasapitoisuus ≤5.0% USP <561>
Raskasmetallit (yhteensä) ≤10,0 ppm (Pb ≤1,0, As ≤1,0, Cd ≤0,5, Hg ≤0,1 ppm) ICP-MS (USP <233>)
Jälkijäteaineet Etanolia enintään 5 000 ppm; metanolia ja heksaania ei havaittu GC-kuplahöyryanalyysi (USP <467>)
Kokonaismikrobimäärä (TPC) ≤ 1 000 CFU/g USP <2021>
Keksi ja Mold ≤100 CFU/g USP <2021>
Patogeenit (E. coli, Salmonella) Negatiivinen / 10 g (negatiivinen / 25 g Salmonellalle) USP <2022>

⚙️ Teollinen tuotanto ja laadunvalvonta -kulkukaavio

Vaihe 01
Luonnonvaraisen raaka-aineen hankinta
Autenttinen Rhodiola rosea juuren tarkastus, DNA-tunnistus ja raskasmetallien esiselvitys.
Vaihe 02
Matalalämpöinen uuttoa
Tarkka vesi–etanoli-uutto, joka suojaa bioaktiivisia fenylpropanoideja.
Vaihe 03
Kalvo-puhdistus
Monitasoinen keramiikkasuodatus ja resiinipatsaspuhdistus, jossa aktiiviset rosaviinit konsentroidaan.
Vaihe 04
Tyhjiösumutuskuivatus
Matalalämpöinen mikroatomisaatio tuottaa yhtenäistä punertavanruskeaa jauhetta, jolla on erinomainen virtaavuus.
Vaihe 05
HPLC-julkaisu ja laadunvarmistus
Shimadzu-HPLC:n kaksimerkkilääketutkimusvahvistus, ICP-MS:n raskasmetallitestaaminen ja julkaisu.

📋 Tarkoitettu käyttö ja suositellut annosohjeet

Käyttöluokka Suositeltu käyttö Formulointiyhteensopivuus ja rooli
Kognitiiviset ja nootropiset seokset 100–300 mg/päivä Parantaa keskittymiskykyä, mielikuvituksen kestävyyttä ja neurosuojaa L-teaniinin ja Bacopan kanssa synergiassa.
Kestävyys ja urheiluruokinta 200–500 mg/päivä Tukee solujen hapenkäyttöä, väsymyksen vastatoimia ja ATP:n toipumista.
Stressin lievittäminen ja kortisolin tasapainottaminen 150–400 mg/päivä Säätää HPA-akselin stressivastausta ja tukee lisämunuaisten hyvinvointisuutta sekä rauhoittavaa mielialaa.
Toiminnalliset valmiiksi valmistetut juomat 50–200 mg/annos Vedessä hajoava, puhtaan kasviperäinen maku, joka sopii energiatuotteisiin ja rentoutumisjuomiin.

⚖️ Aineosien vertailu: Rainwood-standardoitu uute vs. perinteinen raakajauhe

Arviointiparametri Rainwood-standardoitu uute (HPLC-kaksinkertainen analyysi) Perinteinen raakajauhettu Rhodiola-jauhe
Bioaktiivisen testin tehokkuus Standardoitu salidroside (1–5 %) + rosaviinit (3–5 %) Ei standardoitu, tuntematon tai jäljellä oleva aktiivinen merkkiaine (< 0,5 %)
Annoksen tehokkuus Korkea tehokkuus: 100–300 mg tehokas kliininen annos Tilavuudeltaan suuri: vaatii 3 000–5 000 mg raakajauhetta
Lajin tunnistus 100 % taattu Rhodiola rosea tLC:n tai HPLC:n sormenjälkitutkimuksella Korkea sekoittamisriski Rhodiola crenulata
Raskasmetallit ja mikrobit Erittäin alhaiset raskasmetallipitoisuudet (ICP-MS) ja alhainen mikrobikuorma Muuttuva mikrobikuorma, maaperän mikrobisepäpuhtausriskejä

❓ Usein kysytyt kysymykset (tekniset ja kaupalliset UKK)

K1: Miten Rainwood erottaa aitoa Rhodiola roseaa Rhodiola crenulatasta?
Autenttinen Rhodiola rosea sisältää molemmat Rosaviinit (rosaviini, rosiini, rosariini) ja salidrosidi, kun taas Rhodiola crenulata sisältää vain salidrosidia eikä sisällä rosaviinejä. Rainwood Biotech käyttää HPLC-kromatografista sormenjälkianalyysiä varmistaakseen sekä rosaviinien (3–5 %) että salidrosidin (1–5 %) läsnäolon, mikä takaa 100 % kasvillisen autenttisuuden.
K2: Mitkä mukautetut eritelmäsuhteet ovat saatavilla?
Toimitamme standardisia teollisuusraportteja, mukaan lukien Rosaviinit 3 % / Salidrosidi 1 % ,Rosaviinit 5 % / Salidrosidi 2 % ,Puhdas salidrosidi 3 %–98 % , sekä asiakkaan kaavamäärittelyjen mukaisia räätälöityjä raportteja.
K3: Onko materiaali yhteensopiva Kalifornian lakilainsäädännön Proposition 65 vaatimusten kanssa raskasmetallien suhteen?
Kyllä. Jokainen tuotantoseria käy läpi tiukat ICP-MS-testit (Pb ≤ 0,5 ppm, As ≤ 0,5 ppm, Cd ≤ 0,2 ppm, Hg ≤ 0,1 ppm), mikä täyttää täysin Kalifornian Proposition 65 -lainsäädännön tiukat päivittäisen saannin turvallisuusrajan.
K4: Mitä uuttosolventteja käytetään valmistuksessa?
Käytämme ainoastaan elintarvikkeisiin soveltuvaa vilja-etanolia ja puhdistettua vettä. Myrkyllisiä halogenoituja tai aromaattisia hiilivetyjä (luokat 1 ja 2) ei käytetä lainkaan, ja jäännösetanolin määrä pidetään tiukasti alle 5 000 ppm:n (USP <467>).
K5: Mitkä ovat standardipakkausten konfiguraatiot?
Tavallinen B2B-pakkausmuotomme on 25 kg:n kuitutynnyri kaksinkertaisilla elintarvikkeisiin soveltuvilla polyeteenisisä sisäpuolen pussien kanssa tai 1 kg:n alumiinifoliopussit R&D-näytteiden ja pilottierien varalle.
K6: Mikä on näytteiden antamisen politiikka brändimuotoilijoille?
Tarjoamme 100 g:n ilmainen arviointinäyte täydellisine eräkohtaisine COA-asiakirjoineen, lähetetään DHL:n tai FedEx:n ilmailuekspresstilalla kysynnän saapumisesta 24 tunnin sisällä.
K7: Mikä on kuukausittainen valmistuskapasiteettimme ja toimitusaika?
Rainwood Biotech ylläpitää vakaita kapasiteetteja: yli 30 metristä tonnia kuukaudessa xi’anissa sijaitsevalla varastovarannolla. Tavalliset kaupalliset tilaukset lähetetään 3–7 arkipäivän sisällä.
K8: Ovatko kolmannen osapuolen laboratoriotarkistusraportit saatavilla?
Kyllä. Lisäksi sisäisestä Shimadzu-HPLC-julkaisutestaamme tarjoamme säännöllisesti kolmannen osapuolen vahvistusraportteja akkreditoiduista globaaleista testilaboratorioista, kuten Eurofins ja SGS.

Pyydä ilmainen arviointinäyte ja erän COA

Ota yhteyttä tekniseen myyntitiimiimme saadaksesi kattavat HPLC-testausmonografiat, sääntelyasiakirjat ja kilpailukykyiset tukkumyyntihinnat.

Kysy nyt / pyydä 100 g:n näyte →
Kilpailuetu

"

\n

Shaanxi Rainwood Biotech noudattaa lääketeollisuuden laatutasoja valmistuksessa ja tarjoaa kansainvälisille sopeutumis- ja kognitiivisilla vaikutuksilla varustettujen tuotemerkkien omistajille ylittämättömiä teknisiä ja kaupallisia etuja:

\n
\n
\n
01.HPLC-kaksoismerkkiä käyttävä tehokkuustakuu (salidroside + rosaviinit)
\n
Jokainen erä varmistetaan käänteisfasisen isokraattisen HPLC-testin avulla sekä salidrosidille (1–5 %) että kokonaismäisille rosaviineille (3–5 %), mikä estää markkinoilla tapahtuvan laatuun vaikuttavan sekoittamisen standardoimattomilla kasvilajeilla.
\n
\n
\n
02.Sustainable alppialueilta peräisin oleva raaka-aineiden hankinta
\n
Suora yhteistyö luonnosta kerättyjen alppialueiden korkealla altitudella sijaitsevien keräysalueiden kanssa, mikä varmistaa kypsyneet juuret ja niissä esiintyvän toissijaisten bioaktiivisten aineiden huippupitoisuuden.
\n
\n
\n
03.Puhtaaksi merkitty vesi-etanolipohjainen ekologinen uuttoa
\n
100 % ilman myrkyllisiä luokan 1 ja 2 kemiallisia liuottimia; käytetään alhaisen lämpötilan tyhjiöuuttoa ja puhdasta vilja-alcoholia luonnollisten fenylpropanoidirakenteiden säilyttämiseksi.
\n
\n
\n
04.cGMP-tila ja usean erän jäljitettävyys
\n
Valmistettu ISO 22000-, HACCP- ja HALAL-sertifioitujen laatuohjelmien mukaisesti, jolloin koko tuotantoprosessi – raakaineiden keruuun saakka – seurataan sähköisesti eräkohtaisesti aina valmiin tuotteen täytöntässä asti.
\n
\n
\n
05.Erinomainen virtauskyky ja kapselin yhtenäisyys
\n
Tasainen 80–100 meshin mikrohiukkaskoko ja optimoitu tilavuuspaino (0,45–0,60 g/ml), mikä tekee siitä ideaalin valinnan korkean nopeuden automaattiseen kapselointiin ja suoraa puristusta käyttävään tablettointiin.
\n
\n
\n

"

Meistä

"

\n
\n

Shaanxi Rainwood Biotech Co., Ltd. (perustettu vuonna 2006) on johtava cGMP-mukainen kasviperäisten uutteiden valmistaja ja standardoitu raaka-aineiden toimittaja, jonka pääkonttori sijaitsee Xi’an High-Tech Development Zonessa, Shaanxin maakunnassa, Kiinassa. Toimintamme perustuu edistyneeseen 19 eekkerin teollisuusalueeseen, jossa on automatisoituja jatkuvia uuttolinjoja, tyhjiöpuhdennusyksiköitä, kalvoerottelujärjestelmiä ja luokan 100 000 puhtaat tilat.

\n
\n
\n
\n
2006
\n
Perustamisvuosi
\n
yli 20 vuoden uutosteknologian asiantuntemus
\n
\n
\n
10 000 m²
\n
Moderni puhtaasti suunniteltu tila
\n
19 eekkerin teollisuusalue
\n
\n
\n
yli 3 000 tonnia
\n
Vuotuinen kasviperäisten tuotteiden kapasiteetti
\n
Maailmanlaajuinen vienti yli 50 maahan
\n
\n
\n
\n

🔬 Analyyttinen testaus ja laadunvalvonta -keskus

\n

Oma riippumaton laadunvalvontatestauskeskuksemme on varustettu korkean tarkkuuden analyyttisillä mittauslaitteilla, mukaan lukien Shimadzu:n korkean suorituskyvyn nestekromatografia (HPLC) ,Kaasukromatografia (GC-MS) ,UV-Vis-spektrofotometrit ,Atomisen absorptionspektrometrit (AAS) , sekä ohutkerroskromatografialaitteistot (TLC). Suoritamme kattavia sisäisiä testejä pitoisuuden puhtaudesta, torjunta-ainepäästöistä, raskasmetalleista, mikrobirajoituksista ja liuotinpäästöistä sekä kolmannen osapuolen ristiintestauksia SGS:n ja Eurofinsin kanssa.

\n
\n
\n

📜 Todistettu laadunhallintajärjestelmä

\n

Rainwood Biotech on sertifioitu kattavien maailmanlaajuisten elintarviketurvallisuus- ja laadunhallintastandardien mukaisesti:

\n
\n
\n \"HACCP\n
HACCP-sertifioitu
\n
Elintarviketurvallisuusjärjestelmä
\n
\n
\n \"ISO\n
ISO 22000:2018
\n
Elintarviketurvallisuuden hallinta
\n
\n
\n \"HALAL\n
Halal-todistettu
\n
MUI / ARA -vaatimustenmukaisuus
\n
\n
\n \"ISO\n
ISO 9001:2015
\n
Laadunhallinta
\n
\n
\n
\n

"

Liittyvät tuotteet

"

\n

Shaanxi Rainwood Biotech valmistaa laajan valikoiman standardoituja kasvipohjaisia sopeutumisaineita ja elinvoimaa tukevia aktiivisia raaka-aineita. Tutustu korkeasti yhteensopiviin synergistisiin aktiivisiin aineisiimme edistettyihin kognitiivisiin, stressinlievittäviin ja kestävyysmuodostaviin valmisteisiin:

\n
Synergistinen raaka-aine Standardoitu vaikutusvoima Yhdistelmän synergia ja hyödyt
Ginseng-uutteesta valmistettu jauhe → Ginsenosidit 10–80 % HPLC/UV Perinteinen sopeutumisaineiden yhdistelmä, joka parantaa fyysistä kestävyyttä, henkistä selkeyttä ja immuunipuolustusta.
Turkesteroni-jauhe → Turkesteroni 2–10 % HPLC Synergistinen urheilusuorituskykyä parantava aine, joka tukee ATP:n muodostumista ja lihasten toipumista.
Icariini-jauhe (Epimedium) → Icariini 10–98 % HPLC-mittauksella Synergistinen verenkierron edistäminen, typpimonoksidin synteesi ja elinvoimaa lisäävä kompleksi.
Rypäleen siemenen uutteen jauhe → Proantosyaanidiinit (OPC) ≥ 95 % Voimakas antioksidanttisuojaus liikuntaan liittyvää hapettavaa stressiä vastaan.
\n
\n

"

Ota yhteyttä

Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000

Hanki ilmainen tarjous

Edustajamme ottaa sinuun pian yhteyttä.
Sähköposti
Nimi
Yrityksen nimi
Viesti
0/1000